Naše nabídka

Kniha návštěv
09.04.2019 - Dáša
Velice mohu doporučit intimní masáž pro páry. Neuvěřitelný zážitek.Naprosté uvolnění mé i mého partnera při masáži. Vše provedeno s citem a laskavým přístupem. Náš vztah s partnerem dostal novou vášeń a vytoužené souznění. Doporučuji všem kteří chtějí život žít plnými doušky. Rádi masáž zopakujeme.
03.04.2019 - Pepíno
Rád bych se podělil o velice kladnou zkušenost tantra masáže,kterou jsem absolvoval a byl jsem velmi překvapen zkušenostmi Petrušky, která svým profesionálním přístupem mne oslovila až tak,ze doporučuji všem kdo se chce odreagovat a odlehčit svou mysl od všedních starosti..Já určitě Paťulu navštívím opět brzo..
Zajímavé odkazy

Čínská léčebná masáž tuina


Čínská léčebná masáž tuina (tchuej-na) je jedna ze základních léčebných metod Tradiční čínské medicíny.
 

Historie čínské medicíny

Počátky čínské medicíny se datují přibližně do doby před 3 000 lety a její historie je spjata s mnoha legendami a mýty. Vznik čínské medicíny je spojen s císařem Huang Di (Žlutý císař). Jeho dlouhé hovory s lékaři o medicíně jsou formou otázek a odpovědí zapsány důležitém díle tradiční čínské medicíny - Huang Di Nei Jing (Vnitřní kánon Žlutého císaře). Huang Di je tedy považován za otce tradiční čínské medicíny.

Ke snížení zájmu o Tradiční čínskou medicínu vedl až příchod křesťanských misionářů na přelomu 19. a 20. století, který znamenal nastolení západního lékařství. Později však tradiční medicínu znovu obnovil MaoCe-tung jako součást své revoluce. V současné době se tak tradiční medicína těší v Číně opět velké oblibě.
 

Princip masáže tuina

Masáž tuina vychází ze stejného principu jako akupunktura a to systému akupunkturních drah a bodů a následnou práci s nimi. Tím se liší od většiny klasických masáží.
Samotná masáž se pak provádí pomocí jednotlivých masážních technik, prsty, dlaní, loktem apod.za účelem stimulace bodů a obnovení toku energie qi v drahách. Staré čínské pravidlo zní, že „qi se musí hýbat“. Kde je blokáda qi, tam je bolest.
 

Léčebné účinky masáže tuina

Tuina je tedy zaměřena na harmonizaci, funkční a energetické vyvážení organismu a posílení jeho obranyschopnosti. Podporuje krevní oběh, uvolňuje svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů. Její název v překladu znamená „tlač a uchop“.
Během masáže klient leží na lehátku v oblečení. Intenzita ošetření kolísá od jemných uvolňovacích metod až k důraznějším hmatům, masér používá techniky tlaku, vibrace a prochvění.

Masáž tuina pomáhá při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů, jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy, atd. Velmi častose používá k odstranění problémů s krčními obratli, ramenních kloubů, zánětů, artritidě, tenisovém lokti, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod.


Maséři Studia Safira absolvovali kurz tuina masáže pod vedením zkušeného terapeuta Ing. Jindřicha Sedláčka, který se tradiční čínské medicíně (TCM) věnuje již přes 20 let.
Ing. Jindřich Sedláček začal v roce 1989 studovat bojová umění a zdravotní cvičení ČchiKung. TCM studuje od roku 1995 a v roce 1997 zahájil soukromou praxi TCM. V letech 2000 - 2001 spolupracoval s TCM Bohemia jako překladatel v ordinaci Dr. Zhenga, v roce 2001 absolvoval odbornou stáž v Číně na universitě TCM v Nanjingu.V letech 2001 – 2010 působil jako terapeut na Klinice TCM v Hluboké nad Vltavou a v období 2003 – 2006 zastávalfunkci generálního sekretáře evropské organizace EURO-TCM.

Užitečné odkazy: letacek.cz | Reiki seznam | Masáže | Salóny krásy | Firmy.cz | Severní čechy | tantra sofia