Naše nabídka

Kniha návštěv
03.06.2023 - M
Jsem nadšená jako mnoho návštěvníků salonu Safira. Salón je nejenom útulný a intimní ale hlavně manželé jsou opravdu báječní!!! Vše bylo nádherné a obohacují pro tělo i duši.....
24.05.2023 - Filip
Musím s radostí konstatovat, že tady je svět ještě v pořádku, což v dnešní době považuji vcelku za zázrak. O to milejší je, když člověk narazí na seriózní podnik, kde se mu dostane nejen toho co očekává, ale mnohem víc. Tím nemám na mysli žádné "nadstandardní služby", ale naprosto profesionální přístup, který mě uvedl do stavu naprosté blaženosti a klidu. Těm co stále ještě zvažují návštěvu, bych poradil dlouho neváhat, protože brzy bude fronta až do Chrastavy. :-D Petře musím poděkovat za krásné chvilky a těším se na příště.
Zajímavé odkazy

Čínské léčivé masáže


Čínská léčebná masáž tuina (tchuej-na) je jedna ze základních léčebných metod Tradiční čínské medicíny.
Počátky čínské medicíny se datují přibližně do doby před 3 000 lety a její historie je spjata s mnoha legendami a mýty. Vznik čínské medicíny je spojen s císařem Huang Di (Žlutý císař). Jeho dlouhé hovory s lékaři o medicíně jsou formou otázek a odpovědí zapsány důležitém díle tradiční čínské medicíny - Huang Di Nei Jing (Vnitřní kánon Žlutého císaře). HuangDije tedy považován za otce tradiční čínské medicíny.


Ke snížení zájmu o Tradiční čínskou medicínu vedl až příchod křesťanských misionářů na přelomu 19. a 20. století, který znamenal nastolení západního lékařství. Později však tradiční medicínu znovu obnovil MaoCe-tung jako součást své revoluce. V současné době se tak tradiční medicína těší v Číně opět velké oblibě.Masáž tuina vychází ze stejného principu jako akupunktura a to systému akupunkturních drah a bodů a následnou práci s nimi.Tím se liší od většiny klasických masáží.
Samotná masáž se pak provádí pomocí jednotlivých masážních technik, prsty, dlaní, loktem apod.za účelem stimulace bodů a obnovení toku energie qi v drahách. Staré čínské pravidlo zní, že „qi se musí hýbat“. Kde je blokáda qi, tam je bolest.
Tuina je tedy zaměřena na harmonizaci, funkční a energetické vyvážení organismu a posílení jeho obranyschopnosti. Podporuje krevní oběh, uvolňuje svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů. Jejínázev v překladu znamená „tlač a uchop“.
Během masáže klient leží na lehátku v oblečení. Intenzita ošetření kolísá od jemných uvolňovacích metod až k důraznějším hmatům, masér používá techniky tlaku, vibrace a prochvění.


Masáž tuina pomáhá při léčbě chronických onemocnění, a to nejen pohybového aparátu, ale i dlouhodobých problémů, jako je nespavost, gynekologická onemocnění, chronická únava, psychické problémy, bolesti hlavy, atd. Velmi častose používá k odstranění problémů s krčními obratli, ramenních kloubů, zánětů, artritidě, tenisovém lokti, dny, hypertenze, bolestivé menstruace, apod.


Maséři Studia Safira absolvovali kurz tuinamasáže pod vedením zkušeného terapeuta Ing. Jindřicha Sedláčka, který se tradiční čínské medicíně (TCM) věnuje již přes 20 let.
Ing. Jindřich Sedláček začal v roce 1989 studovat bojová umění a zdravotní cvičení ČchiKung. TCM studuje od roku 1995 a v roce 1997 zahájil soukromou praxi TCM.V letech 2000 - 2001 spolupracoval s TCM Bohemia jako překladatel v ordinaci Dr. Zhenga, v roce 2001 absolvoval odbornou stáž v Číně na universitě TCM v Nanjingu.V letech 2001 – 2010 působil jako terapeut na Klinice TCM v Hluboké nad Vltavou a v období 2003 – 2006 zastávalfunkci generálního sekretáře evropské organizace EURO-TCM.

Užitečné odkazy: letacek.cz | Reiki seznam | Masáže | Salóny krásy | Firmy.cz | Severní čechy | tantra sofia